Zarabiaj na wyspie – pomysły na biznes idealny do centrum handlowego (cz. 1)

Centra handlowe to obecnie centra wszelkiej aktywności dużej większości społeczeństwa. Przychodzimy tam załatwiać wszelkie sprawunki, bowiem galeria handlowe to już nie tylko sklepy, ale również restauracje, hipermarkety i usługi. Miejsce takie jak to ma ogromny potencjał do stworzenia własnego przedsiębiorstwa. Przychodzi tu bardzo dużo ludzi, więc kwestię prowadzenia klientów do naszego lokalu mamy już z głowy. Trzeba jeszcze tylko wymyślić taki biznes, z którego osoby odwiedzające galeria będą chciały korzystać. Postanowiliśmy skupić się na przedsiębiorstwach które można prowadzić na tzw. wyspach, a więc niewielkich stoiskach pośrodku alejek w galeriach. Wynajęcie tego rodzaju przestrzeni jest znacznie tańsze niż wynajęcie całego sklepu, a może przynieść nam równie duże zyski. Poniżej niektóre z naszych pomysłów.

Wyspa miejscem idealnym dla rękodzieła?

Hand made – doskonały sposób na rozkręcenie sprzedaży własnoręcznie wykonywanych towarów jest właśnie sprzedawanie ich na wyspie w centrum handlowym. Jest to opcja która pomoże nam wyjść z domowego zacisza i trafić prosto do klienta. Z pewnością pozwoli nam na uzyskanie lepszych efektów niż prowadzenie np. wyłącznie sprzedaży internetowej. Można wynająć taką przestrzeń na krótki okreś, przynajmniej po to, by zobaczyć jak konsumenci reagują na nasz towar. Dzięki stosunkowo niskiej cenie wynajmu takiej przestrzeni możemy sobie na to pozwolić nawet jeśli nasze dochody nie są na początku zbyt duże. Cenę można dodatkowo obniżyć tworząc grupę osób które będą swoje wyroby sprzedawały w tym samym miejscu.

Teraz musimy jeszcze przygotować ciekawą wystawę, która przyciągnie klientów – wystarczy że będą przechodzić obok naszej wyspy. Poza typowymi wyrobami hand made o stoiskach-wyspach mogą też pomyśleć osoby sprzedające różnego rodzaju artykuły sezonowe. Wynajmowanie całego sklepu na długi okres czasu jest dla takich przedsiębiorców po prostu bezsensowne. Dlatego dobrym sposobem na sprzedaż artykułów związanych na przykład ze świętami Bożego Narodzenia, jest po prostu wynajęcie wyspy na odpowiedni okres przed świętem. Wiele centrów handlowych organizuje różnego rodzaju kiermasze świąteczne. W okresie ich trwania często powstają dodatkowe miejsca do handlu, których cena wynajmu jest nieco niższa. Więcej pomysłów na biznes na wyspie w części 2.

 

 

Story Page