Jak zaoszczędzić na ubraniach?

Wiele z nas ma problem z wydawaniem zbyt dużej ilości pieniędzy na nasze garderoby. Inne chciałyby mieć w swojej szafie więcej ubrań, ale zwyczajnie ich na to nie stać. Jak kupować ubrania tanio, ale tak aby się nie przejechać? Na to pytanie, zadawane sobie pewnie przez większość kobiet, odpowiedź znajdziesz poniżej. Jednym z pierwszych sposobów, przychodzących do głowy pewnie większości z nas, jest robienie zakupów w lumpeksie.

Wiele osób robi to regularnie, jednak dla wielu jest to sprawa trudna, a może nawet odrażająca. Do second handów jednak można się przekonać. Dzisiejsze lumpeksy nie przypominają już owych brudnych miejsc sprzed 10 lat. Warto choć raz przejść się i zobaczyć jak takie miejsce wygląda. Zanim to jednak zrobimy, sprawdźmy w jakie dni dany sklep otrzymuje dostawę nowych ciuchów. To w dni dostawy mamy największe szanse na upolowanie czegoś naprawdę atrakcyjnego. Jeśli przeraża nas grzebanie w ciuchach na wagę, możemy spróbować przejrzeć sekcje z wycenionymi ubraniami – jest tu troszkę drożej, ale ubrania są lepszej jakości i w modnych fasonach. Można zdziwić się, jakie marki można znaleźć w lumpeksie za dosłownie kilka złotych.

A może coś z przeceny?

Uważaj na przeceny – nie zawsze oznaczają one oszczędność. Po pierwsze na przecenach często kupujemy ciuchy, na które normalnie nawet nie spojrzałybyśmy – przyciąga nas kolorowa metka z napisem SALE. Warto zawsze dodatkowo dwa razy przemyśleć zakup danej rzeczy na przecenie. Po drugie, nie daj się nabrać na czerwoną metkę z ceną. Wiele sklepów „przecenia” ubrania o 5 złotych albo tak naprawdę w ogóle nie obniża ceny, zaklejając jedynie regularną cenę nową – taką samą. Zanim więc złapiesz się na „okazję”, sprawdź ile dana rzecz kosztowała przez przeceną. Kupuj ubrania, które pasują do reszty Twojej garderoby.

Znalazłaś piękne spodnie? Zastanów się czy masz przynajmniej trzy bluzki lub koszule z którymi możesz je nosić. Nie możesz oprzeć się zjawiskowym butom? Pomyśl, czy masz w szafie choć trzy rzeczy do których te buty będą pasowały. Dzięki tej taktyce unikniesz kupowania rzeczy, które mimo że są piękne, zalegają w szafie bo nie masz co do nich założyć. W przypadku ubrań co do których masz pewność, że będziesz nosić je często (jak klasyczne jeansy, biała koszula, ciepła zimowa kurtka), zainwestuj w rzeczy lepszej jakości. Jeśli posłużą kilka sezonów, z pewnością nie pożałujesz dodatkowo wydanych na nie pieniędzy.

 

Story Page